Regionkval 2, Skan2020

Skanörs Båtklubb

Resultat Regionkval 2020 Skanör

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 29, Scoring system: Appendix A
Rank Segelnr Namn Födelseår Klubb Jollezon R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st SWE4833 Leo Birgersson 2006 Malmö Segelsällskap Blå 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (4.0) 9.0 5.0
2nd SWE4831 Philip Bjorkman 2005 Malmö Segelsällskap Blå 4.0 (6.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 17.0 11.0
3rd SWE4832 Max Zetterström 2006 Borstahusens Segelsällskap Gul 3.0 2.0 3.0 (7.0) 4.0 2.0 21.0 14.0
4th SWE4763 Oscar Wallin 2007 Malmö Segelsällskap Blå 5.0 4.0 5.0 4.0 (7.0) 5.0 30.0 23.0
5th SWE4812 Victoria Novak 2006 Bjärreds Optimistjolleklubb Gul 2.0 7.0 4.0 5.0 6.0 (8.0) 32.0 24.0
6th SWE4788 Sebastian Delgado 2006 Malmö Segelsällskap Blå 7.0 3.0 6.0 (8.0) 3.0 6.0 33.0 25.0
7th SWE4750 Max Weber Ullman 2006 Malmö Segelsällskap Blå 8.0 (9.0) 9.0 3.0 5.0 7.0 41.0 32.0
8th SWE4759 Hugo Flygare 2007 Skanörs Båtklubb Blå 6.0 5.0 (30.0 DNF) 9.0 14.0 3.0 67.0 37.0
9th SWE4783 Lisa Brase 2007 Skanörs Båtklubb Blå 9.0 12.0 7.0 13.0 8.0 (18.0) 67.0 49.0
10th SWE4755 Mollie Skogfeldt 2007 Lommabuktens Seglarklubb Gul 10.0 8.0 8.0 16.0 (17.0) 14.0 73.0 56.0
11th SWE4809 Liv Häggström 2007 Lerbergets Segelsällskap Gul (17.0) 14.0 12.0 10.0 9.0 11.0 73.0 56.0
12th SWE4776 Maja Larsson-Bergqvist 2008 Lerbergets Segelsällskap Gul 15.0 15.0 11.0 11.0 (21.0) 10.0 83.0 62.0
13th SWE4636 Linnea Messing 2007 Lommabuktens Seglarklubb Gul 12.0 10.0 13.0 (19.0) 12.0 15.0 81.0 62.0
14th SWE4745 Viktor Eklöf 2007 Bjärreds Optimistjolleklubb Gul 11.0 13.0 10.0 (18.0) 13.0 17.0 82.0 64.0
15th SWE4487 Filip Carselid 2008 Lommabuktens Seglarklubb Gul (19.0) 16.0 18.0 15.0 11.0 12.0 91.0 72.0
16th SWE4497 Lukas Malmsjo 2009 Lommabuktens Seglarklubb Gul 14.0 24.0 (30.0 DNS) 6.0 10.0 20.0 104.0 74.0
17th SWE4758 Tekla Walther 2006 Karlskrona Segelsällskap Blå (20.0) 17.0 16.0 12.0 16.0 16.0 97.0 77.0
18th SWE4844 Ida Kayser 2008 Bjärreds Optimistjolleklubb Gul (21.0) 20.0 17.0 17.0 19.0 9.0 103.0 82.0
19th SWE4550 Vidar Wickström 2008 Edenryds Båtklubb Gul 13.0 11.0 14.0 (24.0) 20.0 24.0 106.0 82.0
20th POL1910 Pola Wdowiak 2008 Malmö Segelsällskap Blå (23.0) 21.0 20.0 14.0 15.0 13.0 106.0 83.0
21st SWE4621 Jiachen Mi 2006 Bjärreds Optimistjolleklubb Gul 16.0 18.0 19.0 22.0 (26.0) 26.0 127.0 101.0
22nd SWE4623 Love Havgaard 2008 Lerbergets Segelsällskap Gul 18.0 (30.0 DNS) 30.0 DNS 20.0 18.0 19.0 135.0 105.0
23rd SWE4529 Klara Stegmark 2007 Malmö Segelsällskap Blå (30.0 DNS) 19.0 15.0 27.0 22.0 23.0 136.0 106.0
24th SWE474 Björn Knox Jönsson 2008 Malmö Segelsällskap Blå 22.0 25.0 (30.0 DNF) 23.0 23.0 22.0 145.0 115.0
25th SWE4675 Vidar Hjortstad 2008 Röde orm Nyhamnsläge Blå 24.0 23.0 (30.0 DNF) 25.0 24.0 21.0 147.0 117.0
26th SWE4591 Carl Söderstjerna 2008 Malmö Segelsällskap Blå (30.0 DNS) 22.0 30.0 DNF 21.0 25.0 25.0 153.0 123.0
27th SWE4580 Alva Castillo 2008 Malmö Segelsällskap Blå (30.0 DNF) 30.0 DNS 30.0 DNS 26.0 27.0 30.0 DSQ 173.0 143.0
28th SWE4567 Nils Netterlid 2008 Lommabuktens Seglarklubb Gul (30.0 DNC) 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 180.0 150.0
28th SWE4352 Oskar Netterlid 2010 Lommabuktens Seglarklubb Gul (30.0 DNC) 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 180.0 150.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com